5+ способів почистити зуби

Чистити зуби важливо - це знають всі. Як зробити це краще? Тут думки розходяться. Тому ми підготували для Вас короткий огляд, з якого Ви дізнаєтеся про звичні й альтернативні способи догляду за зубами.

  1. Стара добра зубна щітка. Є відомості, що зубною щіткою користувалися ще первісні люди. Звичайно ж, це була не Oral-B, а примітивний аналог з трави. Але потрібно відзначити, що люди в будь-які часи хотіли виглядати добре і справляти враження на оточуючих. Поступово вдосконалюючись протягом багатовікової історії, зубна щітка перетворилася на високотехнологічного помічника людини.

    Зараз цей прилад здатний:
    - видаляти з зубів плівку бактеріального нальоту 
    - масажувати ясна
    - і навіть усувати плями після кави і чаю

    Але якою б гарною не була щітка, нею все одно не вдасться відчистити весь наопичений наліт, і він частково залишається. Повністю його можна зняти тільки професійними методами в кабінеті стоматолога. Тому необхідно проводити профчистку зубів раз на 6 місяців.
     

  2. Флос, або зубна нитка ідеально доповнює зубну щітку. Вона прекрасно справляється з очищенням важкодоступних ділянок між зубами. Стоматологічна нитка випускається в різних боксах, всередині яких вона намотана на котушку, або у вигляді одноразових зубочисток з натягнутою зубною ниткою. Нитки можуть бути також просочені спеціальними мікрокристалами, які забезпечують відбілюючий ефект. 

  3. Інтердентальна (міжзубна) щітка, вона ж зубний йоржик - ще один інструмент, який допоможе видалити залишки їжі й усунути бактерії між зубами. Йоржик слід підбирати, орієнтуючись на мету його застосування. Для вузьких і широких міжзубних проміжків розмір щіточки буде, звісно, відрізнятися. Йоржик незамінний, коли мова йде про догляд за брекетами і коронками.
     
  4. Ополіскувач для роту обов'язково повинен використовуватися для завершення ранкової та вечірньої гігієни. Він закріпить результат механічного чищення зубів і змиє бактерії, до яких не змогли дістатися вище описані прилади. Крім цього, рот слід ополіскувати спеціальним засобом або хоча б водою після кожного прийому їжі, що також знизить шанси бактерій до розмноження. Ополіскувачі мають антибактеріальну і протизапальну дію, а іноді ще й справляють ремінералізуючий ефект на ослаблені ділянки емалі. Використовуйте такі засоби для щоденного догляду, при кровоточивості ясен і після хірургічного лікування
    .
  5. Мікродуш для зубів і ясен, він же іригатор - відмінний пристрій, який доповнює очищення зубів щіткою. Іригатор очищує язик і простір між зубами цівкою води, яка також ніжно масажує ясна.

     

    З цих п'яти способів догляду за зубами Ви разом зі своїм стоматологом можете вибрати той, який підійде саме у Вашому випадку. Ну а якщо раптом Ви опинилися там, де немає аптек і магазинів, але росте петрушка, кріп і кінза, можете сміливо згадати про методи очищення зубів у стародавніх людей і пожувати ці запашні трави. Ефірні масла цих зеленушок на ура справляються зі знищенням бактерій, що викликають карієс. Ще краще "чистить" зуби японський хрін васабі, який прийнято подавати до суші. Тож обов'язково полюбіть ці дари природи - і можете забути про проблеми з зубами.

    Читайте більше корисного про гігієну порожнини роту тут