Еволюція імплантології | Інтерв'ю із стоматологом

З перших вуст: відповідає стоматолог Євгеній Городнов

Про лікаря: Євгеній Вадимович Городнов - стоматолог-ортопед, хірург. Як справжній максималіст, у роботі він використовує найдосконаліші технології, лікує зуби під мікроскопом і ставить імплантати нового покоління. Бути на висоті в професійному сенсі йому допомагає корисна звичка — відвідування профільних заходів, регулярне підвищення кваліфікації і прагнення впроваджувати все краще, що придумали стоматологи.

У квітні пройшов грандіозний симпозіум імплантологів. У Львові зібралися кращі лікарі-імплантологи сучасності зі Швеції, Італії, США, Канади, Швейцарії, Німеччини та Франції. Звичайно ж, Євгеній Городнов не міг пропустити відмінну нагоду поспілкуватися із зірками імплантології і навчитися чомусь новому. Тому він взяв участь у заході та поділився набутим досвідом в інтерв'ю.

 

— Євгенію Вадимовичу, знову доброго здоров'я! Ми зустрічаємося з Вами вже не вперше, і Ви завжди цікаво розповідаєте про останні розробки в світі стоматології. Чим здивуєте сьогодні?

— Добридень! Приємно, що є така форма спілкування, як інтерв'ю, і можна дати корисну інформацію відразу всім зацікавленим читачам. Нещодавно я відвідав міжнародний симпозіум імплантологів. Він проходив у Львові в рамках великої конференції з імплантології, яку вже 17 років проводить Асоціація імплантологів України за підтримки зарубіжних колег. На цей захід з'їжджаються висококласні стоматологи з усього світу. Це шанс дізнатися від авторів нових методик про більш ефективне протезування імплантатами й освоїти практичні моменти на майстер-класах. Сьогодні хочу поділитися досвідом, який я здобув.

Цікаво! Про що варто дізнатися Вашим пацієнтам у першу чергу?

— Однозначно, про новий протокол негайного навантаження. Зазвичай, від установки імплантату (штучного кореня зуба) до постановки коронки проходить від трьох місяців до півроку. Цього вимагав старий протокол імплантологічного лікування (грубо кажучи, затверджена інструкція для стоматологів). Звичайно, залишалася можливість поставити тимчасову коронку, але з умовою, що пацієнт не буде на неї жувати і взагалі давати будь-яке навантаження, наприклад, при чищенні зубів щіткою.

Зараз же, останні наукові дослідження дають підстави розширити перелік показань для установки імплантатів з негайним навантаженням, які встановлюються відразу в «свіжу» лунку після видалення зуба і які не потрібно берегти від навантаження. Навпаки, жувальне навантаження на імплантат запобігає атрофії кісткової тканини і дозволяє максимально скоротити терміни лікування. В основному, пацієнт отримує «нові» постійні зуби протягом тижня. Про це на симпозіумі докладно розповів Тіціано Тесторі, автор книг по стоматологічній імплантації та засновник одного з імплантологічних центрів в Італії.

Хороша новина! Виходить, ця методика скоро стане доступною в Україні? 

— Так, і це не експрес-імплантація, коли ставлять тимчасові протези, а потім замінюють їх постійними! Насправді, стоматологія прагне втілити мрії пацієнтів в реальність, і багато з того, що було недоступне раніше, зараз уже працює в українських клініках.  

А бувають ускладнення після установки імплантатів?

— За останні кілька років відторгнення імплантату від кістки, інфікування та інші негативні явища стали більше виключенням, ніж правилом, завдяки технологіям і дотриманню пацієнтами лікарських рекомендаців на післяопераційний період. Люди стали уважніше ставитися до свого здоров'я — це факт.

Один із доповідачів на симпозіумі, Нежат Нізам з Університету Ege в Туреччині, до речі, торкнувся цієї теми. Він звернув увагу на проблему ускладнень у пацієнтів з відсутніми зубами, у яких вже відбулася втрата кістки в місці порожнечі. Їм, зазвичай, пропонують синус-ліфтинг і вертикальну аугментацію гребеня — штучне нарощування кістки перед імплантацією. У результаті цих процедур часто бувають ускладнення. Але вже з'явилася альтернатива нарощуванню — це установка коротких імплантатів, для яких обсяг кісткової тканини не має вирішального значення, тобто можна обійтися в низці випадків без попереднього нарощування.

— А що робити пацієнтам, для яких аугментація кістки неминуча?

— Не хвилюватися (прим. ред. — посміхається). Тому що розроблені спеціальні методики, які в рази підвищують шанси на успіх при вертикальній і горизонтальній аугментації кістки, а також в разі синус-ліфтингу. Про це заявив не аби хто, а сам Семюель Лі, президент Міжнародної академії дентальної імплантології, який приїхав на конференцію з США.

— Це обнадійливо! 

— Це дійсно так. Симпозіум у Львові зібрав кращі розуми світу стоматологічної імплантології, і скажу Вам по секрету, що подібні заходи завжди дають певний поштовх для розвитку. Для стоматологів України — це «зелене світло» на дорозі інновацій та висока планка, до якої неминуче будуть тягнутися всі стоматологічні центри в нашій країні, щоб лишатися конурентоспроможними.

— Євгенію Вадимовичу, дуже дякую за Ваш позитив, любов до новаторства і корисну інформацію для читачів!  

— Мені приємно, коли люди задоволені і розуміють, на що можна розраховувати. Дуже важливо роз'яснювати пацієнтам якісь специфічні моменти, як проходить імплантація, які методи застосовуються, що дає та чи інша маніпуляція... Звичайно, це займає час, але щасливі посмішки пацієнтів того варті.

⇒ Щоб подивитися ціни на імпланти в OxiDen Clinic, перейдіть за посиланням

 

 

Добавить комментарий

3 + 17 =