Металокерамічні коронки VS безметалокерамічні протези

Що таке зубна коронка та навіщо вона потрібна?

Насамперед визначимо поняття “коронка”. Зубна коронка - це протез, який встановлюється зверху на зуб, його частини або одягається на імплантант. За допомогою коронок виконується реставрація зубів, які:

  • дали тріщину    
  • зруйнувалися    
  • зламались    
  • мають надто велику чи потемнівшу пломбу

Коронка зміцнює природний зуб, надає йому необхідну форму та вигляд. У випадку повної втрати натурального зуба, коронка тримається на імплантанті.

З чого роблять зубні коронки?

Суасні зубні коронки можуть виготовлятися трьома способами:

1) із суцільної кераміки методом пресування 

2) з цирконієвого каркасу та керамічного прошарку

3) з металевого каркасу й облицювального керамічного прошарку

Що краще та ефективніше? Це питання ставлять пацієнти, які планують встановлення коронок. Давайте спробуємо розібратися.

Металокерамічні коронки

Коронки з металокераміки вже давно використовуються у стоматології і заробили добру славу серед пацієнтів. Вони міцні й довговічні завдяки металевій основі та не відрізняються від справжніх зубів. Мінуси металокерамічних коронок незавжди проявляються та й оцінюються більшістю пацієнтів як цілком допустимі. Один з таких недоліків - це теплопровідність металевого каркасу. Ось чому пити занадто гарячі напої власникам зубних протезів з металокераміки не рекомендують. Металокераміка також може підходити не всім, оскільки біосумісність металу з людським організмом не стовідсоткова. Однак, в сучасній ортопедичній стоматології використовуються сплави, які практично не викликають аллергію.

Безметалокерамічні коронки

Безметалові керамічні коронки - суцільнокерамічні або цирконієві - це по праву коронки 21-го століття. Вони досконаліші порівняно з металокерамікою - гіпоалергенні, з хорошою теплоізоляцією, максимально точно імітують зубну тканину - але вони і набагато дорожчі за своїх попередників.

Теплопровідність. У безметалових коронок все гаразд з теплоізоляцією, що дає більше свободи у виборі всіляких страв - Ви можете не думати про температуру їжі, що вживаєте.

Біосумісність.Безсумнівна перевага безметалової кераміки - гіпоалергенність. Коронки на основі цирконію або з пресованої кераміки підійдуть людям, що страждають різними алергіями. Вони не викликають небажаних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту і слизової оболонки ротової порожнини

Міцність. За міцністю перше місце серед безметалових зубних протезів займають коронки на основі діоксиду цирконію. Цирконій навіть міцніший за метал. Суцільнокерамічні коронки також досить міцні, адже виготовляються за допомогою новітніх технологій, проте вони поступаються за цим параметром цирконієво-керамічним протезів.

Естетичність. Бездоганна естетика - одна з головних переваг безметалової кераміки. Якщо металевий каркас може просвічуватися при певному освітленні, то ні цирконієва основа, ні тим більше суцільнолита кераміка не дає ефекту темного силуету. Ці матеріали заломлюють світло подібно до натуральної зубної тканини, тобто ніхто не помітить, що це протез.

Висновки

Звичайно, хочеться правильно підібрати коронку, яка підходить Вам на 100%. Але на вибір коронки незмінно впливають такі критерії:

  • індивідуальна переносимість матеріалів, з яких виготовлена ​​коронка
  • медичні показання
  • вартість

Будь-який з цих параметрів може стати вирішальним в кожному окремому випадку. Чи можна Вам застосовувати той чи інший матеріал, визначає лікар після проведення діагностики. Що ж стосується вартості, то найдорожчі - коронки на цирконієвій основі, а найдемократичніші ціни на металокерамічні аналоги.

Слід зауважити, що не дивлячись на відмінності, всі види сучасних коронок відповідають високим міжнародним стандартам і зможуть задовольнити будь-який запит пацієнта.