Хоча відбілювання зубів вже давно перестало бути чимось незвичайним в Україні, проте ще досі цю процедуру естетичної стоматології оточує безліч міфів. У цьому пості ми зруйнуємо найпопулярніші з них і відкриємо Вам правду про відбілювання.
Міф 1-й: освітлення емалі робить її вразливою
Сучасні технології дозволяють вибілювати зуби на 10-12 тонів без будь-якої шкоди для емалі. Перед процедурою стоматолог ретельно оглядає зуби. Відбілювання проводять тільки, якщо не виявлено факторів, які могли б спровокувати небажаний ефект. Лазерне відбілювання не лише не пошкоджує емаль, а й сприяє її зміцненню. Тому пацієнт може бути впевнений, що після відбілювання лазером його емаль залишиться такою ж міцною, як і раніше - абсолютно здоровою і гладкою.
Міф 2-й: вибілені зуби більше не темніють
Усе має свій термін придатності, і ефект білосніжної посмішки після відбілювання зубів - не виняток. Досягнутий колір може зберігатися протягом декількох років, але потім процедуру потрібно знову повторити, щоб утримувати високу планку. В їжі та напоях багато барвників, які призводять до потемніння емалі. Крім цього, протягом життя все одно буде утворюватися наліт на зубах. Він також впливає на колір зубів.
Міф 3-й: зуби будуть осліплююче білими, немов у кіно
Зуби будуть помітно білішими, ніж були до відбілювання, і навіть білосніжні, якщо у пацієнта свій натуральний колір теж досить хороший. Але не варто очікувати, що освітлення на 10 тонів можна буде порівняти з "голлівудським" білим кольором зубів. Справа в тому, що кіноактори з осліплююче білими зубами точно вдавалися до допомоги спеціальних мікронакладок на зуби - вінірів. Вони якраз і роблять посмішку білішою за сніг і просто ідеальною в усіх відношеннях.
Міф 4-й: відбілювання завжди ефективне
Насправді ні. І якщо у Вас один із таких випадків, коли відбілювання стане марною тратою грошей, лікар обов'язково попередить про це вже після попередньо огляду. Невідбілюваними є пігментні плями, які залишаються, наприклад, після прийому антибіотиків або у завзятих курців. Вихід, звичайно, сучасна стоматологія все ж пропонує - це може бути вініринг або встановлення коронки.
Міф 5-й: профчистка дає ефект відбілювання
Безумовно, після професійної гігієни зуби стають світлішими за рахунок того, що усувається шар нальоту і зубного каменю. Але ефект від профчистки не зрівняти з відбілюванням. Крім того, профчистка - це підготовчий етап перед відбілюванням. Саме ж відбілювання має інший механізм впливу.
Отже, підсумуємо факти:
- Лазерне відбілювання не тільки не шкодить емалі, але і зміцнює її.
- Після відбілювання професійними методами досягнутий ефект збережеться на декілька років.
- Якщо Ви хочете оримати по-голлівудськи білі зуби, то краще поставити вініри.
- Пігментні плями після прийому антибіотиків виправлять вініри або коронки. Відбілювання в цьому випадку безпорадне.
- Профчистка - підготовчий етап перед відбілюванням і не може дати такий самий або подібний ефект.